• Slovenčina
  • Deutsch
  • English
  • Magyar
  • Polski
  • Русский


Parkhotel CENTRUM*** sa nachádza na okraji pamiatkovej zóny námestia v Spišskej Novej Vsi, ktorá je vstupnu bránou do Slovenského raja. Je to moderný trojhviezdičkový hotel ponúkajúci svojim hosťom jedno z najkvalitnejších ubytovaní v Spišskej Novej Vsi. Hotel poskytuje pre hotelových hostí, ale aj širokú verejnosť dolnkové služby: solárium, fitnes centrum, masáže, beauty salón. Ponúka aj príjemné posedenie v strediskách: lobby bar, fitnes bar, Legenda pub, Caffé Pasáž, reštaurácia. Pre organizovanie školení, obchodných rokovaní, rezentáci, ale aj rodinných osláv je možné využiť dve konferenčné miestnosti.

Chata sa nachádza v Chatovej osade Teplička, okres Spišská Nová Ves, od centra mesta je vzdialená 7 km a od žel. stanice a autobusovej zastávky Teplička 2 km. Jej súčasťou je záhradný kozub a zastrešený altánok. Garážovanie je na pozemnku pri chate. Spálne majú po 2 lôžka, dve spálne sú s prístelkami. V obývacej izbe je farebný TV prijímač. Kuchyňa je vybavená všetkým potrebným vrátane chladničky a el. sporáka. V chate je vodovod z vlastnej studne a vykurovaná je ústredným kúrením na tuhé palivo. Príchod na chatu je o 14.00 hod. a odchod o 10.00 hod. Na chatu sa ide cez mesto Spišská Nová Ves, na konci mesta sa odbočí smerom na Tepličku a v mestskej časti Pod Tepličkou sú tabule, ktoré usmerňujú návštevníkov do chatovej osady. Daň pre Obecný úrad Teplička je 0,33 € za osobu a deň.

Príjemné ubytovanie na súkromí u Ľubici sa nachádza neďaleko mesta Spišská Nová Ves a Národného parku Slovenský raj. Ubytovanie ponúkame v 2-lôžkových izbách s kúpeľňou, TV a SAT. Parkovanie je zabezpečené v uzamknutom dvore.

Hotel Metropol sa nachádza v centre mesta Spišská Nová Ves. Svojím návštevníkom poskytuje štvorhviezdičkový štandard na najvyššej úrovni. Ponúka pohodlné ubytovanie v apartmánoch, v jednoposteľových, v štandardných a v dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky s celkovou kapacitou 112 lôžok. ŠTANDARD - manželská posteľ a rozkladacia sedačka. Rozloha izby 27 m2. Kapacita 2+2 SUPERIOR - dve samostatné izby, 2 posteľová 14 m2, jednoposteľová 11 m2. Kapacita 2+1. EXCLUSIVE - výnimočne komfortný a zdravý spánkový relax poskytujú značkové postele FBF typu box spring. K dispozícii aj prístelka v kvalite FBF postele. Rozloha izby 27 m2. Kapacita 2+1. APARTMÁNY - exkluzívny komfortný relax na veľkej manželskej posteli FBF v moderne riešenej obývacej časti s rozkladacím gaučom a možnosťou kvalitnej prístelky. Súčasťou luxusnej kúpeľne je vaňa. Rozloha izby 53 m2. Kapacita 2+2. Pre hotelových hostí ponúkame vstup do WELLNESS CENTRA, pripojenie na internet, parkovanie na hotelových parkoviskách a nabíjaciu stanicu pre elektromobil ZDARMA. Príjemné prostredie reštaurácie s výbornou kuchyňou, kaviarne CASA HAVANA, letnej terasy a lobby baru je k dispozícii nielen hotelovým hosťom, ale aj širokej verejnosti.Hotel je ideálnym miestom na organizovanie kongresov, seminárov i rodinných osláv v kongresovej sále, zimnej záhrade a salóniku. Hosťom je k dispozícii drobný predaj na recepcii, zmenáreň, úschovňa batožín, fax, kopírka.

Hotel ŠPORT sa nachádza v centre Spišskej Novej Vsi, necelých 200 m od historického námestia. Je súčasťou areálu zimného štadióna. Športovo zameraný hotel disponuje 56 lôžkami, všetky izby sú vybavené kúpeľňou, WC a telefónom. Pre príjemné posedenie slúži reštaurácia s dobrou kuchyňou a salónik. V blízkosti hotela majú hostia možnosť využiť služby športového komplexu - sauna, masáže, relaxačné centrum, krytý plavecký bazén, letné kúpalisko, športová hala, fitness centrum, futbalový štadión, zimný štadión a atletický štadión. Všetky tieto zariadenia spolu s krásnou okolitou prírodou sú priam predurčené pre využitie športovými kolektívmi ale aj individuálnymi záujemcami o športové vyžitie, relaxáciu a oddych.

Penzión VIL-MA sa nachádza v rodinnom dome 5 km od Spišskej Novej Vsi na okraji obce Novoveská Huta pod lesom. Vedľa penziónu tečie potok Holubnica a objekt je vhodným východiskom na nenáročné prechádzky po lese a náročnejšie pešie túry do Slovenského raja (Knola, Muráň, Matka Božia). V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku Rittenberg (umelé zasnežovanie) vzdialenom 2 km od penziónu.

Tento malý penzión sa nachádza na okraji mesta Spišská Nová Ves na hraniciach Národného parku Slovenský raj. Každá izba je samostatnou kúpelňou a WC, TV-SAT, parkovisko pre autá, veľká záhrada, kryté sedenie s ohniskom a grilom, stolnotenisové stoly, malá reštaurácia-jedáleň. Stravovanie - raňajky formou švédskych stolov. V záhrade sú detské atrakcie, kuželky. K dispozícii požičovňa bicyklov a lyží. Na izbe sú k dispozícii športovné potreby pre stolný tenis a badminton. V cene za ubytovanie v penzióne je poskytnutie vstupných informácií o Slovenskom raji, zapožičanie súboru turistických máp, knižných sprievodcov a obrazových publikácii.

Hotel Preveza sa nachádza v tichej časti mesta Spišská Nová Ves, len 5 min. vzdialený od centra mesta. Je prepojený s krytým plaveckým bazénom, saunou, kaderníctvom, masážou a letným kúpaliskom. Tvorí súčasť športového komplexu, v ktorom sa nachádza športová hala - 50 m, futbalový štadión + umelý trávnik - 100 m, zimný štadión vzdialený len 5 minút chôdze, bowling, fitnes a relaxačné centrum do 200 m. Príjemným spestrením je 500 m vzdialená ZOO. Možnosť lyžovania v strediskách s umelým zasnežovaním od 5 do 15 km. K ubytovaniu slúžia 2 a 3 - posteľové izby s príslušenstvom + apartmán, s celkovou kapacitou 48 + 15 lôžok. Vybavenie izieb je: WC + kúpeľňa, telefón, TV. K stravovaniu slúži jedáleň s kapacitou cca 90 miest s výhľadom na krytý bazén. Pre príjemné posedenie slúži snack-bar s kapacitou 40 miest, salónik 30 miest a v letných mesiacoch taktiež slúži letná terasa s kapacitou 40 miest, ktorá je prepojená s letným kúpaliskom. K dispozícií je bezplatné parkovisko. Všetky športoviská spolu s krásnou prírodou Národného parku Slovenský raj predurčujú Hotel Preveza pre využitie športovými kolektívmi, firemné podujatia a školské akcie zamerané na aktívny oddych a relaxáciu.

Ubytovňa LIMBA sa nachádza v centre mesta - poloha je znázornená na priloženej mape Spišskej Novej Vsi a ponúka možnosť ubytovania počas celého roka. V jej areály sa nachádza strážené parkovisko, prístrešok s krbom a športové ihrisko s telocvičňou. V blízkosti ubytovne je čerpacia stanica pohonných hmôt a veľkoobchod s potravinami.

Penzión Renesance sa nachádza v centre mesta Spišská Nová Ves. Objekt je po celkovej rekonštrukcii a poskytuje vhodné ubytovanie nielen turistom, ale aj náročnejším klientom. Novozrekonštruovaný penzión ponúka 19 lôžok v dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky, v 2 apartmánoch a jednej rodinnej izbe, vybavených TV-SAT, rádiobudíkom, chladničkou, vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou, sušičom na vlasy, WC, telefónom a možnosťou pripojenia sa na internet. Ubytovaným hosťom je k dispozícii malá kaviareň s príjemným posedením a jedáleň.

Chata Mária leží v chatovej osade Pod Tepličkou vzdialenej 6 km od centra mesta Spišská Nová Ves. Kapacita ubytovania je 9 osôb. Pri chate sa nachádza posedenie s ohniskom s možnosťou grilovania a opekania, v blízkosti je aj malá lúka - ihrisko s možnosťou loptových hier. Chata je vhodná pre nenáročných klientov, pre rodiny s deťmi. V chate sa nachádza spoločenská miestnosť (TV, rádio) s krbom prepojená s kuchyňou, sociálne zariadenie - samostatný sprchovací kút, WC s úmyvadlom. Za kuchynkou sa nachádza malá komora. Ubytovanie je možné v dvoch dvojlôžkových izbách, v dvoch jednolôžkových (z toho jedna je prechodná), k dispozícii sú aj prístelky. Parkovanie je možné v garáži pri chate alebo na nekrytom parkovisku približne 25m od chaty. Reštaurácia a malé potraviny sa nachádzajú cca 3km od chaty.

Grillbar Penzion & Restaurant sa nachádza v historickom centre mesta Spišská Nová Ves. Objekt je po celkovej rekonštrukcii a poskytuje vhodné ubytovanie nielen turistom aj náročnejším klientom. Novozrekonštruovaný penzión ponúka 12 lôžok v dvojposteľových podkrovných izbách bez možnosti prístelky, vybavených televízorom s plochou obrazovkou, satelitným prijímačom, rýchlovarnou kanvicou a možnosťou bezplatného WIFI pripojenia sa na internet. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom na vlasy a WC. Postele v nich vieme pripraviť ako manželskú posteľ alebo ako oddelené postele. Penzión ponúka  bezplatné parkovanie pre 6 áut v uzavretom dvore. V objekte sa nachádza obľúbená reštaurácia, ktorá sa v priebehu niekoľkých rokov stala jedným z najvyhľadávanejších podnikov v Spišskej Novej Vsi i okolí. Grillbar navštevujú zákazníci najmä kvôli grillovaným špecialitám, ktorým kraľujú steaky. Nápojový lístok sa plnohodnotne venuje dobrému pivu (čapujeme 9 druhov), vínu, káve alebo čokoláde. V podniku nájdete adekvátny priestor pre fajčiarov i nefajčiarov.

Ubytovanie Privát Spiš je novovybudovaným objektom (rok 2007) nachádzajúcim sa v Spišskej Novej Vsi v mestskej časti Ferčekovce priamo pod lyžiarskym strediskom Rittenberg (100 m) pri národnom parku Slovenský raj. Ubytovanie je vhodným prostredím na trávenie letnej i zimnej dovolenky.

Penzión RESA sa nachádza v širšom centre metropoly Spiša,v polyfunčnej budove RESA - blízko železničnej a autobusovej stanice. Oceníte ľahkú dostupnosť verejnej dopravy, ktorá Vás bezpečne prepraví na ktorékoľvek zvolené miesto. Vychádzkovým krokom sme iba 5 minút do centra mesta Spišská Nová Ves. Penzión RESA ponúka svojim hosťom celoročné ubytovacie služby v príjemnej atmosfére a komfortne zariadených izbách (spolu 37 stálych lôžok v 16 izbách), príjemne a moderne zariadené izby s kúpeľňou, TV a WiFi uspokoja aj náročných klientov. Našim hosťom ponúkame ubytovanie v dvoch typoch izieb: 1. Izba ELEGANCE - moderne zariadená izba splní požiadavky aj náročných klientov - televízor, WiFi - minichladnička - samostatné sociálne zariadenie a kúpeľňa 2. Izba STANDARD - príjemne zariadená izba pre vaše pohodlie - televízor, WiFi - samostatné sociálne zariadenie a kúpeľne Kuchynka - hosťom je k dispozícii aj spoločná kuchynka (chladnička, mikrovlnka, mini elektrická rúra, rýchlovarná kanvica)

Penzión Pri mlyne sa nachádza v Spišskej Novej Vsi, v tesnej blízkosti obchodno-zábavného centra Madaras, len niekoľko minút chôdze od ZOO. Cyklotrasa vedúca nábrežím Hornádu spája túto časť mesta so športovým komplexom, v ktorom sa nachádza letné kúpalisko, krytý plavecký bazén, sauna, masáž, bowling a fitnes. Objekt je vhodným východiskom na výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša: Levoča, Markušovce, Spišský hrad, Dobšinská ľadová jaskyňa, Vysoké Tatry.

Apartman RUDOLF je situovaný priamo v centre mesta Spišská Nová Ves v srdci Slovenského raja. V priestrannom apartmáne sa nachádza vlastná kúpelňa, minibar, konvica, plochá televízia DVB-T, bezplatný Wifi internet. Vo dvore je možné bezplatne parkovať. Apartmány je možné vzájomne prepojiť v prípade väčších skupín navštevníkov alebo hostí s vyššími nárokmi. Stravovanie sa neposkytuje. Vzdialenosti Doprava: Železničná a autobusová stanica 0,8km Atrakcie: Aqua-Sauny 0,4km, Zoo 1km , Letisko 1,8km , Turistika Slovenský raj 3km História: historické centrum mesta 0km, Markušovce letohrádok 6km, Levoča oltár majstra Pavla 10km, Spišský Hrad 19km, Dobšinská ľadová jaskyňa 43km

Cottage Meredith is situated in the Slovak Paradise National Park, in the tourist destination Košiarny briežok. From this settlement you can start the hikes to the gorges of the Slovak Paradise, a pleasant walk in the forest round the cottage makes our guests feeling happy. It is also a suitable starting point for your sightseeing trips to the historical relicts of the Spiš Region.

Apartmanová chata sa skladá z troch samostatných ubytovacích častí, nachádza sa v jednom z turistických stredísk Slovenského Raja v lokalite Košiarný Briežok. Z chaty je možné podnikať nielen náročnejšie pešie túry do roklín Slovenského Raja (Sokolia dolina, Klaštorská roklina, Prielom Hornádu) do turistických stredísk (Čingov, Podlesok) na Kláštorisko, Tomášovký výhľad ale aj nenáročné prechádzky v blízkom lese.Objekt je vhodným vychodískom na výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša (Levoča, Spišský hrad, Markušovce) do Dobšinskej Ľadovej jaskyne, na splav Dunajca v Pieninách a termálne kúpalisko Vrbov.

Penzión PARADISE sa nachádza v obci Smižany v blízkosti Slovenského raja, v údolí rieky Hornád. Leží v náručí hôr a lesov, turistických chodníkov, lyžiarskych tratí, s možnosťou kúpania sa v termálnych kúpaliskách. Exkluzívna poloha umožňuje jeho využitie po celý rok. Okolie ponúka športové vyžitie na horskom bicykli, letnú a zimnú turistiku a lyžovanie na Plejsoch pri Krompachoch.

Ubytovanie STEFY sa nachádza na okraji obce Smižany v národnom parku Slovenský raj v blízkosti Prielomu Hornádu a turistického strediska Čingov. Slovenský raj je známy svojimi prírodnými krásami, turistickými chodníkmi, roklinami a vodopádmi (Tomášovský výhľad, Prielom Hornádu, Kláštorisko, Sokolia dolina a iné). V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskych strediskách Čingov-Ďurkovec, Spišská Nová Ves-Rittenberg, Plejsy, Mlynky-Biele vody, Levočská dolina, Závada. Z ubytovania je možné robiť výlety za poznaním historických pamiatok (Spišský hrad, Markušovce, Levoča, Spišská Nová Ves) a na kúpaliská Vrbov, AquaCity Poprad a Spišská Nová Ves. Ubytovanie Stefy ponúka ubytovanie v dvoch samostatných objektoch na jednom pozemku - v rodinnom dome a v samostatnom domčeku: Celková kapacita ubytovania je 16 lôžok. 1.Ubytovanie v rodinnom dome: A - samostatná izba - apartmán 1x4, FTV, vybavený kuchynský kút a jedálenský kút (elektrický sporák s rúrou, chladnička) - sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC) B - samostatná izba - apartmán 1x2 + prístelka, FTV, vybavený kuchynský kút - jedálenský kút (jednoplatnička, chladnička, varná kanvica) - sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC) - samostatný vchod 2.Ubytovanie v samostatnom domčeku: - samostatná izba 1x4, FTV, vybavený kuchynský kút a jedálenský kút (plynový varič, chladnička) - sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC) Ubytovanie Stefy ďalej ponúka: - parkovanie v uzavretom dvore - záhradné sedenie s možnosťou opekania grilovania - pripojenie na internet v objekte - uskladnenie bicyklov - uskladnenie lyží - požičovňa bicyklov 100 m

Prečo Pod Guglom?Už nemusíte ďalej „googliť“, ste tu správne. Hoci názov nášho zariadenia nemá s vyhľadávačom nič spoločné. Prečo teda Pod Guglom? Vysvetlenie je jednoduché. Kopec, pod ktorým sa nachádzame v minulosti miestni ľudia nazvali „GUGEL“ v dnešných mapách značený ako KRUHOVÁ.Penzión POD GUGLOM začal svoju históriu písať v roku 2004 dokončením prvého apartmánového domu Guglík, ktorý poskytoval priestor pre 2 rodiny v počte maximálne 10 osôb. Hlavnou sezónou bolo leto, keď veľkorysý priestor záhrady a blízkosť turistických chodníkov národného parku Slovenský raj umožňoval pobyt predovšetkým pre rodiny s deťmi. Od roku 2006, kedy bolo dokončené zasnežovanie zjazdoviek lyžiarskeho strediska SKI Kruhová Gugel začala byť pre našich hostí zaujímavá aj zimná sezóna. Na základe toho sme sa rozhodli naše ubytovacie kapacity rozšíriť a okrem apartmánov ponúknuť klientom aj iný typ ubytovania. V roku 2007 sme za pár mesiacov postavili ako nízkoenergetickú drevostavbu objekt Gugel, kde si svoje pohodlie okrem rodín s deťmi môžu vychutnať i dvojice, alebo väčšie skupiny hostí. Záhrada sa rozrástla o detské ihrisko s hojdačkou a vonkajší bazén s vykurovaním. Pribudlo vonkajšie ohnisko ako aj prístrešok na grilovanie. Spokojnosť našich návštevníkov je pre nás dôležitá, a preto sme rekonštrukciou hospodárskej budovy vytvorili dnešný PUB POD GUGLOM. Tu ponúkame okrem stravovania, raňajky formou bufetu a večere servírované 3-chodové menu aj možnosť posedenia v kruhu rodiny a priateľov pri dobrom pivku, alebo kávičke. Pre aktívnych dovolenkárov je k dispozícii stolnotenisový stôl. Naša záhrada počas leta tiež predstavuje jedno veľké ihrisko. Okrem trampolíny, ktorú využívajú deti aj dospelí máme v ponuke viacero záhradných hier. Skúsiť petanque, kroket alebo speedball môže každý hosť. Kto ma ešte stále málo ponúkame aj možnosť zapožičania horských bicyklov. Posledným prírastkom ubytovacej časti nášho penziónu bol v roku 2013 apartmán Eberberg, ktorý sa nachádza nad celým areálom a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Náš penzión Pod Guglom je miesto určené na relax a oddych, ale aj pre aktívne strávenú dovolenku. V lete turistikou alebo cykloturistikou pri spoznávaní Slovenského raja, spoznávaní histórie a nášho kultúrneho dedičstva a v zime lyžovaním v lyžiarskom stredisku SKI GUGEL Mlynky, ktoré sa nachádza priamo nad našim areálom. Po náročnom dni je potrebné zregenerovať telo i dušu, preto sme v roku 2016 spustili do prevádzky naše záhradné wellness „NATURAL“. Našim cieľom je neustále zlepšovať a rozširovať ponúkané služby, ale pritom nestratiť jedinečnú rodinnú atmosféru, ktorá tu panuje. Ak chcete na vlastnej koži zistiť ako sa „žije v raji“ ste srdečne vítaní ......

Penzión Banská Klopačka sa nachádza v malebnej spišskej obci Hnilčík, vzdialenej 15 km južne od mesta Spišská Nová Ves. Ponúka ubytovanie v tichom prostredí v lone prírody. Podnik je súčasťou banského skanzenu, ktorý tvorí: banské múzeum, štôlňa Ľudmila, obytné domy banskej kolónie a naša banská klopačka s funkčným zvonom postavená v roku 1873 banskou spoločnosťou vo Viedni. Penzión sa nachádza na hranici vstupu do Slovenského raja a naši klienti majú možnosť vybrať si z mnohých turistických i cykloturistických trás. V zimnej sezóne majú bežkári k dispozícii vyše 40 km tratí a pre lyžiarov sú vytvorené podmienky v stredisku Ski centrum Mraznica a v susednej dedine Nálepkovo vzdialené asi 6 km od obce Hnilčík, kde sa nachádza menej náročný umelo-zasnežovaný svah. Penzión má kapacitu 10 lôžok a to v 2 apartmánoch (2-posteľových s možnosťou prístelky), 2 izbách (1posteľových) a 1 izby (1posteľovej s možnosťou prístelky). Izby majú vlastné sociálne zariadenie a parkovanie priamo pri penzióne. Súčasťou penziónu je reštaurácia s barom a malé welness centrum s infrakabínou a fínskou saunou. Hosťom ponúkame prenájom bicyklov, bežiek a možnosť stolnotenisovej hry. Ubytovanie je vhodné pre malé skupiny (6 - 10 osôb).

Ubytovanie pod Kejdou sa nachádza v národnom parku Slovenský raj - v tichom prostredí Maša na okraji obce Smižany, 3 km od mesta Spišská Nová Ves. Pod Kejdou ponúkame príjemné ubytovanie na Spiši v útulne zariadených dvoch apartmánoch s celkovou ubytovacou kapacitou 8 lôžok + 2 prístelky. Svojou polohou a ponúkanými možnosťami je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej dovolenky počas celého roka tak pre dospelých ako aj deti.

Ide o samostatnú časť dvojchaty, nachádza sa v jednom z turistických stredísk Slovenského Raja v lokalite Košiarný Briežok. Z chaty je možné podnikať nielen náročnejšie pešie túry do roklín Slovenského Raja (Sokolia dolina, Klaštorská roklina, Prielom Hornádu) do turistických stredísk (Čingov, Podlesok) na Kláštorisko, Tomášovký výhľad ale aj nenáročné prechádzky v blízkom lese.Objekt je vhodným vychodískom na výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša (Levoča, Spišský hrad, Markušovce) do Dobšinskej Ľadovej jaskyne, na splav Dunajca v Pieninách a termálne kúpalisko Vrbov.

Rodinny penzion, nachádza sa v centre obce Smižany ktorá je vstupnou bránou do Národného parku Slovensky raj, kde nájdete turistické chodníky v roklinách s množstvom vodopádov a kaskád, s krásnou fau-nou a florou. Po namáhavom turistickom dni nájdete oddych v areáli penzionu. V záhrade v besiedke s krbom, kde môžete grilovať a stráviť príjemný večer v rodinnej atmosfére alebo na hojdačke pri jazierku. Ak chcete aktívny oddych k dispozícii je záhradný šach, šipky, streetboll, fitnes. Sauna pre 6 osôb je spoplatnená 100,- sk za osobu a hodinu. Kapacita penzionu 10 izieb 20 lôžok , možnosť prístelku. Vybavenosť izieb: každá izba má soc.zariadenie /sprcha+WC /, TV-satelit, mini veža, varná konvica. V izbách je internetový príjem.

Ubytovanie je situované v chatovej oblasti Smižianska Maša,ktorá sa nachádza necelé 2 kilometre od najväčšej obce na Slovensku-Smižany.Maša je zároveň vstupnou bránou do Národného parku Slovenský raj. Ubytovanie je ideálne pre všetkých,ktorí hľadajú pokojné prostredie priamo v prírode.Rodinný dom s veľkou záhradou pri lese je ideálny pre väčšie rodiny alebo viacpočetné skupiny. Vybavenie domu:veranda,kuchyňa,špajza,kúpelňa,WC,obývacia miestnosť, tri izby (2/2,1/5).K dispozícii je záhradný altánok a garáž. Vybavenie kuchyne:chladnička s mrazničkou,elektrický sporák,mikrovlnná rúra,rýchlovarná konvica,kuchynský riad. Obývacia miestnostnosť:TV,rádio,v prípade potreby 2 plnohodnotné lôžka. Izby:štandardná výbava. Záhradný altánok:elektrické osvetlenie,gril,záhradné lehátko. Parkovanie:v uzamknutom objekte.Možnosť požičania bicyklov.

Penzion leží uprostred obce Smižany, v blízkosti Slovenského raja, možnosti pešej turistiky.

Ubytovanie Yellow Paradise House sa nachádza v obci Hrabušice, ktorú možno nazvať tiež, "vstupnou bránou do Slovenského raja" so zameraním sa na rekreačné, turistické, poznávacie a ubytovacie služby poskytované širokej verejnosti z domáceho prostredia Slovenska tak ako aj cudzích krajín prevažne z Poľska, Maďarska, Česka, Nemecka, Rakúska, Belgicka, Holandska, ... Yellow Paradise House je umiestnený od "hlavného turistického uzla" Podlesok, približne 3 km, ktorý sa nachádza na severnej časti Slovenského raja.. Najcharakteristickejšie pre Slovenský raj sú: rokliny (Kláštorská roklina, Zejmarská roklina, ...), tiesňavy (Veľký a Malý Sokol, Suchá belá, Kyseľ, ...), planiny (Kláštorisko, Geravy, ...), vodopády (Veľký a Malý vodopád v tiesňave Sokol, ...), ktoré vďaka pravidelnej starostlivosti spĺňajú podmienky bezpečnej turistiky. Všetky turistické ciele, rázcestia, križovatky, turistické chodníky, východiskové body sú vybavené okrem bežnej turistickej orientácie aj miestnymi tabuľkami s udaním nadmorskej výšky.

Chata HORÁREŇ sa nachádza v rekreačnej oblasti Košiarny Briežok v ochrannom pásme národného parku Slovenský raj. Od mesta Spišská Nová Ves je vzdialená cca 5 km. Prístup k chate je cez obec Smižany - Smižanská Maša autom po spevnenej lesnej ceste. Chata leží v tichom lesnom prostredí na veľkom ( 2500m2 ) pozemku s parkovacími miestami. Je tu dostatok miesta na aktívny aj pasívny oddych. K dispozícii je veľké kryté ohnisko a terasa, detská šmýkľavka, priestor na odkladanie bicyklov, prenosná sieť na volejbal, bedminton, nohejbal. Priamo pri chate je turistický aj cykloturistický chodník. Chata má 5 izieb s celkovou kapacitou 25 osôb. Jedáleň ( spoločenská miestnosť ) na prízemí je spojená s plne vybavenou kuchyňou - plynová pec, elektrická rúra, chladnička s mrazničkou, kávovar, hriankovač, gril, mixér. V spoločenskej miestnosti je krbová pec, TV/SAT.

Športovo-relaxačné stredisko Porač PARK sa nachádza v pohorí Hnilecké vrchy, v hornej časti Poráčskej doliny medzi obcami Poráč a Slovinky. Porač PARK ponúka svojim prostredím, komplexnými službami a okolitými krásami oddych od každodenného stresu formou aktívneho alebo pasívneho relaxu a načerpanie nových síl do života pre všetkých ktorí chcú strávit svoj volný čas v kruhu rodiny, kolegov a priateľov. Porač PARK pozostáva z hlavnej budovy, ktorá je rozdelená na športovo-relaxačnú časť (squash, bazén, wellness, športová hala, bowling, bar) a ubytovaciu časť, a 6 zrubových chatiek, ktoré vytvárajú úžasný komplex služieb sústredených na jednom mieste.

Chata Pohoda sa nachádza priamo v Slovenskom raji, v nástupnom stredisku Čingov. To je vzdialené približne 7 km od okresného mesta Spišská Nová Ves. Najbližšie okolie tvorí menšia lúka, inak je chata umiestnená priamo pri lese a ponúka dostatok súkromia. Vo vzdialenosti 70 m od chaty je celoročne otvorená Reštaurácia Lesnica s výberom jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne, opodiaľ taktiež celoročne otvorený Salaš Čingov a Hotel Flóra***. V letných mesiacoch si môžete v stredisku zakúpiť základné potraviny alebo navštíviť sezónnu kaviareň.

Chata Raj sa nachádza v obci Hrabušice a vychádza z pôvodnej slovenskej architektúry dreveníc. Napriek tomu je zariadená tak, aby hosťom poskytovala maximálny komfort. Drevenica sa nachádza v tichej časti obce Hrabušice, mimo hlavnej cesty smerom k stredisku Podlesok, s krásnym výhľadom na Slovenský raj a Vysoké Tatry.

Cottage breza sa nachádza v Národnom parku Slovenský raj v tichom prostredí na okraji lesa v stredisku Košiarny briežok neďaleko Čingova, len na skok do Slovenského raja. Hosťom ponúka vyšší štandard ubytovania v novej chate počas celého roka. Celková kapacita chaty je 10 lôžok (8 + 2 prístelky).

Penzión Milka leží v pokojnej časti Smižian, ktoré sú bránou do Národného parku Slovenský raj. Má výhodnú východiskovú polohu na pešiu turistiku a spoznávanie pamiatok Spiša. Je tu 5 izieb. Deti do 12 rokov len za 7,- €.

Apartmánový dom Maša sa nachádza v chatovej oblasti v lesnom prostredí.Objekt je na spoločnom pozemku s majiteľom.Apartmanový dom je so samostatným vchodom.

Ubytovanie Anna-Mária sa nachádza na námestí obce Smižany. Svojou polohou je dobrým východiskom pre turistov v Slovenskom raji a tiež je možné uskutočňovať zaujímavé výlety za kultúrno-historickými pamiatkami na Gotickej ceste Spiša. Popis objektu (6+6 lôžok): 1 samostatný apartmán (1/2+2) s vybavenou kuchyňou s chladničkou, TV-SAT, jedálenským kútom a sociálnym zariadením (sprcha a WC) 2 samostatné izby (2/2+2) s TV-SAT a sociálnym zariadením (sprcha a WC) 2 podkrovné izbz spoločenská miestnosť s varičom, chladničkou a umývadlom terasa, záhrada, záhradný altánok, bezplatné parkovanie pre osobné automobily

Poľovnícka chata Štefana sa nachádza v Havranej Doline v obci Mlynky v južnej časti Slovenského raja. Je situovaná na samote a vedie k nej lesná cesta. V jej blízkosti je malý rybník. Chata má dobrý prístup k turistickým a cykloturistickým trasám, k lyžiarským vlekom aj k bežeckým tratiam, ktoré sa nachádzajú v okolí obce Mlynky. Kapacita chaty je 14 osôb. Chata ponúka ubytovanie v 3 apartmánoch s príslušenstvom (1x3lôžková izba, 2x2lôžková izba s prístelkami), kuchyňou, spoločenskou miestnosťou s kozubom, terasou, garážou, administratívnou miestnosťou. Zariadenie je elektricky vykurované a má vlastný zdroj pitnej vody

Hotel Čingov * * * sídli neďaleko mesta Spišská Nová Ves, v lokalite Čingov známej brány národného parku Slovenský raj. Hotel Čingov je vzdialený približne 20 km od letiska v Poprade a 80 km od letiska v Košiciach. Sme hotel, ktorý popri komfortnom ubytovaní v rajskej prírode a kvalitných stravovacích službách, je pripravený organizovať veľké kongresy, školenia či semináre a zároveň sa postarať o relax a odpočinok tela i duše svojich klientov a tým prispieť k uspokojeniu ich predstáv a želaní. Hotel Čingov * * * ponúka: :: Kapacitu 76 pevných lôžok + možnosť prístelkov :: Lobby bar s WIFI pripojením na internet zdarma :: Reštaurácia s krbom :: Letná terasa s krbom :: Relaxačný bazén s teplou vodou :: Wellness centrum :: Veľká kongresová sála :: Konferenčná miestnosť

Chata Franmark sa nachádza v národnom parku Slovenský raj v turistickom stredisku Košiarny briežok, ktoré sa nachádza v blízkosti Čingova. Objekt je zvlášť vhodný na horskú cykloturistiku a na náročnejšie pešie túry do roklín a k vodopádom Slovenského raja (Prielom Hornádu, Kláštorská roklina, Sokolia dolina), na Kláštorisko a Tomášovský výhľad. V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskych strediskách Poráč, Spišská Nová Ves-Rittenberg, Ski centrum v Levoči a Plejsy. Z chaty je možné podnikať výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša (Levoča, Spišský hrad, Spišská Kapitula), do Dobšinskej ľadovej jaskyne, Vysokých Tatier, Pienin a na termálne kúpalisko Vrbov. Popis objektu (18+2 lôžok): izba č.1 - 1/2 manželské dvojlôžko, sprcha, WC, TV-SAT, rádio izba č.2 - 1/2 manželské dvojlôžko, sprcha, WC, TV-SAT, rádio izba č.3 - 1/2 manželské dvojlôžko, sprcha, WC, TV-SAT, rádio izba č.4 - 1/2+1 manželské dvojlôžko + prístelka, sprcha, WC, TV-SAT, rádio izba č.5 - 1/4 manželské dvojlôžko + manželské dvojlôžko , sprcha, WC, TV-SAT, rádio, balkón izba č.6 - 1/2+1 manželské dvojlôžko + prístelka, sprcha, WC, TV-SAT, rádio izba č.7 - 1/4 manželské dvojlôžko + manželské dvojlôžko , sprcha, WC, TV-SAT, rádio V chate Franmark je k dispozícii pre všetkých hostí spoločenská miestnosť, kuchyňa vybavená elektrickým sporákom s elektrickou rúrou, mikrovlnkou, chladničkou (390 l) a rýchlovarnou kanvicou. Chata Franmark ešte ponúka svojim hosťom: - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží - krytý prístrešok s posedením, ohniskom a grilom - posedenie s ohniskom pri potoku - bezplatné parkovanie áut pri chate - ústredné kúrenie - celoročná prevádzka Cena ubytovania za osobu na noc od 10 €. Dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko ma ubytovanie zdarma.

Penzión Mária poskytuje návštevníkom svoje služby od roku 1991, kedy bol postavený na záhrade rodinného domu v kľudnej časti obce Smižany. Odvtedy sa toho už veľa zmenilo a rok čo rok pracujeme na tom, aby sme úroveň poskytovaných služieb stále zvyšovali. Jedna podstatná vec však pretrváva – za vstupnou bránou Vás čaká zelená oáza pokoja, kde načerpáte toľko energie koľko len budete chcieť. Bohatá zeleň a kvety dotvárajú celkovú atmosféru na strávenie príjemných chvíľ oddychu. Individuálny prístup majiteľov k zákazníkom a celková rodinná atmosféra majú tiež svoje čaro...

Apartmány Filipka sa nachádzajú na okraji lesa priamo na brehu vodnej nádrže Dobšinská Maša v obci Dedinky v národnom parku Slovenský raj. Ubytovanie je svojou polohou ideálnym miestom oddychu pre priaznivcov aktívnej dovolenky vyhľadávajúcich športové vyžitie, pre milovníkov prírody a turistiky, ako aj pre nadšencov histórie.
{"pageType":0,"linkKey":"SNV","baseUrl":"/(X(1)A(JcY_s0EzE3FFUIM9xuDSoFz3PT8HmY6fxi4H6qj5hDbkqInejOf1cTVfzq5u0SU1wIbZxoYWKZe8f1EapefbqiIVLt1iCYyLuO91XINsIyy1swsGTDrqVwgUN6D9Oy_A8S8TxQ8S9TftL-BDHGUlBA2))/snv/sk","lang":"sk","isMobileDevice":false,"isMobileMode":false}
{"profile":{"GeneralSettingsNightsMaxNumber":30}}